תפריט צרו קשר טלפון

השאירו פרטים

052-2647-230 phone
השקמה 1, סביון

הומיאופתיה קלאסית

הומיאופתיה קלאסית הינה שיטת טיפול משלימה המוכרת מזה כ-200 שנה. להבדיל מרפואה סינית, מקורה ממערב אירופה. הומיאופתיה דוגלת בעיקרון טיפולי של "דומה בדומה ירפא". השם "הומאופתיה",מקורו מיוונית: הומאו = דומה, פתוס = מחלה, הסבל.

ד"ר האנמן רופא גרמני, המייסד של ההומיאופתיה במאה ה-19, גילה שחומרים שעוברים תהליך מסוים של מיהולים יכולים לגרום להופעת תסימינים אצל אנשים בריאים, וכאשר נונתים אותם לאנשים שבפועל סובלים מאותם התסמינים / מחלות, יש מקרים של ריפוי: "דומה מרפא דומה". 

ואכן במקור כל תכשיר הומיאופתי נמצא חומר שהיה מסוגל לגרום למאפייני מחלה ספציפית אצל אנשים בריאים.  

לדוגמא: בצל, אשר בזמן חיתוכו או אכילתו מעורר דמעת, צריבה באף והתעטשות, מסוגל בצורת הכנה הומיאופתית להביא מזור לסובלים מנזלת מימית.

במהלך הפיכתם לתרופה הומאופתית החומרים עוברים מיהולים רבים. הדבר הקשה על הקהילה המדעית לקבל את ההגיון הטיפולי בהם, אך באחרונה יש מחקרים שמתחילם לשפוך אור על מנגוני פעולה אפשריים של טיפולים אלה.

מאחר והטיפול ההומאופתי מותאם על בסיס אישי לכל מטופל/ת, הראיון הומאופתי מתמקד בהסתכלות על האדם בכללותו שסובל מבעיה / מחלה מסוימת, על ביטויה השונים - ע"מ לאפשר בחירת תכשיר הומאופתי בהתאמה מדוייקת ככל ניתן עבורו/ה.

הניסיון הקליני המצטבר וגם חלק מהמחקרים המדעיים מראים כי טיפולים הומיאופתיים יעילים יותר במצבים בהם המחלה עדיין הפיכה,  בטרם נגרם נזק קבוע לרקמה: למשל דלקות חוזרות, הפרעות תפקודיות ועוד.

למעלה